Profil

GeoScience Engineering (ISSN 1802-5420 ) vychází v elektronické verzi od roku 2007 jako pokračovatel tištěného Sborníku vědeckých prací Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, Řady hornicko-geologické (ISSN 0474-8476) s více než 50letou tradicí.

Časopis poskytuje prostor domácím i zahraničním autorům pro vydání původních dosud nepublikovaných vědeckých a odborných příspěvků z oblasti základního a aplikovaného výzkumu v geovědních oborech.

Je vydáván výhradně v anglickém jazyce a vychází 4x do roka (na konci března, června, září a prosince).

Cílem vydavatele je poskytovat kvalitní informace z oblasti vědy a výzkumu a nastavit takovou úroveň časopisu, která povede k dosažení impakt faktoru.